AANBOD
- Introductie workshop vogels
- Workshop struisvogel kuiken
- Workshop grasparkieten
- Workshop love birds
- Workshop kauwtjes
- Workshop kraaien
- Workshop eksters
- Workshop grote parkieten
- Workshop hoenders
- Workshop papegaaien
- Workshop kleine vogels
- Workshop eenden
- Workshop papegaaiduikers
- Workshop uilen
- Workshop ganzenkoppen
- Workshop vliegende vogels
- Workshop roofvogels
- Workshop pauwen
- Begeleidingsdag prepareren
- Workshop huidconservering
- 14 daagse cursus prepareren vogels
WORKSHOP PREPAREREN ROOFVOGELS
Deze tweedaagse workshop is bedoeld voor preparateurs die ervaring met het prepareren van vogels hebben, het is een verdiepingsworkshop. Tijdens de workshop prepareert u een life size (Europese) torenvalk of sperwer.
Het doel van de workshop is om u zich te laten verdiepen in de speciale technieken van het prepareren van deze middelgrote roofvogels. Torenvalken en sperwers hebben een specifieke houding en uitstraling en een optisch lastig verenpatroon, u krijgt de tips & trics aangereikt om het preparaat net zo te maken dat de vogel levensecht lijkt.
Tijdens deze workshop wordt aandacht besteed aan alle aspecten van het prepareren van vogels, maar vooral aan methoden om de veren zo schoon mogelijk te krijgen en te houden zodat het verenpakket er natuurgetrouw uitziet. Daarnaast wordt er uiteraard aandacht besteed aan het pas maken van een PU kunstlichaam, het plaatsen en modelleren van ogen en kop, en het juist plaatsen en afwerken van de huid en veren. Het preparaat wordt ‘zittend’ geprepareerd, dus met gesloten vleugels.
Gedurende de 2e dag kunt u de vogel op een postament plaatsen. Een standaard postament (vogelstok) is beschikbaar. Omdat voorkeuren voor postamenten erg persoonlijk zijn, mag u ook zelf een postament mee te brengen. Zorg dat natuurlijke materialen goed droog en insectenvrij zijn! In onze winkel zijn eventueel basismaterialen te koop voor postamenten, zoals gefreesde en afgelakte planken.
Bij de prijs inbegrepen zijn een volwassen vogel (man of vrouw), voorzien van een pootring / merkteken en overdrachtsverklaring, en alle materialen om het preparaat te kunnen maken. Vogels (geslacht) kunnen niet gereserveerd worden, verdeling volgens loting.
Geef op het inschrijfformulier bij opmerkingen aan of u een sperwer of een torenvalk wilt prepareren.
DATA:
Vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 november 2025
Torenvalken en sperwers
KOSTEN:
€ 450,00 incl. BTW
€ 371,90 excl. BTW
LOCATIE:
Schaarsbergen (Arnhem)





